Kırklareli Sayaç Okuma Firması

Kırklareli Sayaç Okuma Firması

 

Kırklareli,  Sayaç okuma şirketimiz, ihtiyaç üzerine kurulan enerji sistemlerinin tüketilmelerinin ölçülmesine ve faturalandırılması hizmeti vermekte olup, şirketimiz Kırklareli ilinde Yetkili Ölçüm Şirketi her türlü sayacın okuma hizmetini ve kurulum hizmetini vermektedir. Firmamız ayrıca klima (iklimlendirme / havalandırma) sistemleri, kazan dairesi kurulum ve çalıştırma gibi profesyonel hizmetler de vermektedir. Detaylı bilgiler için iletişime geçiniz. Sayaç okuma Kırklareli ilinde toplu yapılar ve işletmeler için kurumsal çözümler üretmekteyiz.

Kırklareli Şehrinde Sayaç Nasıl Okunur?

Sayaç okuma hizmeti genel olarak 4’e ayrılmaktadır.

 1. Gözle sayaç okuma:Personelin sayacın bulunduğu adrese giderek, sayacın üzerindeki endeksi veri tabanına işleyerek, idare tarafından kontrolü sağlanıp fatura haline dönüştürülmesidir.
 2. M-bus sayaç okuma:M-bus okuma sistemine uygun sayaçların, kablolar vasıtası ile bir araya toplandıktan sonra ilgili idarenin fatura göndermesinden son personelin bir araya toplanan veri kabloları aracılığı ile endeksleri veri tabanına işlemesidir. İlgili işletme görevlisinin onayından sonra faturaya dönüştürülmesidir.
 3. Uzaktan sayaç okuma:Gelişen teknoloji ile birlikte kaloripaylas.com üzerinden sayaç okumanın en gelişmiş yöntemidir. Bu sisteme uygun kurulan sayaçların teknik alt yapıları oluşturulduktan sora cihazlar takılıp gprs gsm  sinyali düzgün alınan noktaya konvertör kurularak günlük sayaç verilerine online ulaşmak ve ilgili idare fatura gönderimi ile çevre ve şehircilik bakanlığının vermiş olduğu hesaplama sistemine uygun olarak hesaplanır fatura hizmetleri mail adresleri ne gönderilerek talebi halinde matbu evrak teslim edilerek her ay sorunsuz bir hesaplama ve fatura hizmeti sunmaktadır.
 4. RF Uzaktan Okuma:Uygun sayaçların üzerindeki RF ID’lerin veri mesafe alanlarına yaklaşarak bilgi alınıp faturalandırılmasıdır.

Tüm sayaçlarımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hesaplama modülüne göre hesaplanmaktadır.
Sayaçlardan alınan endeks bilgileri firmamıza özel hazırlanan yazılım sayesinde paydaşlar arasında endeks değerlerine göre hesaplanmaktadır. Yapılan hesaplama işlemi sonrası bedeller belgelendirilerek, daire sahiplerine matbu, mail, SMS yoluyla iletilmektedir.

Merkezi Sistem Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Metrekareye uygun doğru petek seçimi
 2. Alan içerisinde peteklerin doğru yere montajı
 3. Petek üzerindeki termostatik vananın kalitesi
 4. Termostatik vananın kullanım konusunda bilgilendirme
 5. Cam kenarlarındaki hava giriş çıkışılarının engellenmesi
 6. Alan içerisindeki tüm sakinlerin peteklerini 15 derecenin altına düşürmemesi
 7. Termostatik vananın doğru ayarda kullanılması
 8. Kazan dairesinin periyodik bakımlarının yapılması
 9. Ortak alan peteklerinin kapatılmaması
 10. Doğru sayaç seçimi
 11. Tüm konularda kullanıcıyı doğru yönlendirecek paylaştırma firması.

Kırklareli Sayaç Bakım, Periyodik Muayene ve Sayaç Değişimi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 08.10.2018 tarihinde yayınlamış olduğu Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliğine göre her 5 yılda ölçüm ayarlarının yapılması gerekmektedir. Ölçüm ayarlarının ayarlanması, muayenesi ve damgalanması ile birlikte ilgili yetkili firma tarafından yapılması zorunludur.

Ölçüm hassasiyetlerine, ölçüm yasalarına ve okuma protokollerine uygun, uzun pil ömrü ve garantili sayaçları tercih etmekteyiz.

Kırklareli Sayaç Okuma Danışmanlık

Doğru sayaç okumanın temelinde doğru sayaç okuma sistemin kurulması gerekmektedir. Bu sürecin en başında yapının inşaat halinde iken sayaç okuma sistemine uygun düzenin yapılması, doğru sayaçların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sonuçla hareketle inşaat firmalarının konuyla ilgili hassasiyet göstermesi gelecekte kullanıcılar için kolaylık olacaktır. İnşaat sürecinde yapılacak doğru düzenlemeler sonucunda sayaçların okunması ile birlikte ciddi enerji tasarrufları da gerçekleşebilir. Şirketimiz. 20 yılı aşkın bilgi ve tecrübesi ile Türkiye’de birçok inşaat projesinde danışmanlık hizmeti vermiştir. Konusunda uzman personelimizin yönlendirmeleriyle gerçekleşen düzenlemeler sonucunda onbinlerce abone enerji kullanımı konusunda tasarruf sağlamıştır.

Kırklareli Elektrik Sayacı Okuma

Türkiye’de (Kırklareli elektrik sayacı okuma hizmeti)son on yılda gelişen teknoloji ile birlikte farklı sayaç modelleri ile birlikte farklı sayaç altyapıları kurulmaya başlamıştır.  Üç zamanlı sayaçlar ilk zamanlar üç zamanlı yürütülen mali uzlaştırma uygulamalarını mümkün kılmış, saatlik ölçüm yapan sayaçlar ve uzaktan okuma altyapısı ise saatlik uzlaştırmaya olanak sağlamıştır. Süreç sonunda yapılan geliştirme faaliyetleri akıllı sayaçların daha güncel ve kullanabilir hale getirmiştir. Akıllı sayaçların kullanımı, tüketicilerin enerji kullanımında doğru bilgilendirilmesini ve faturalandırmasını sağlamıştır. Enerji dağıtım şirketleri ve sayaç okuma şirketleri konuyla ilgili kullanıcıları sıklıkla bilgilendirerek akıllı sayaç uygulamalarını tavsiye etmektedir.

Kırklareli Su Sayacı Okuma

Kırklareli su sayacı okuma hizmeti: Yapılan yatırımlar, teknolojik gelişmeler ve bilinçli tüketici toplumu oluşması ile birlikte daha yüksek oranda tasarruf sağlanmaya devam etmektedir. Türkiye, akıllı sayaç sistemleri stratejisine yönelik kararlı adımların atılması ve çalışmaların eşgüdüm içerisinde yürütülmesi gerektiği bir döneme girmektedir. Bu noktada, yapılacak yatırımlardan sağlanacak faydanın azami seviyeye çıkarılması ve ihtiyaç fazlası yatırımların önüne geçilmesi için bir yol haritasının ortaya koyularak tüm paydaşların görev ve sorumluluklarının netleştirilmesi ihtiyacı belirgin olarak ön plana çıkmaktadır

Kırklareli Otomatik Sayaç Okuma Sistemi

Kırklareli otomatik sayaç okuma sistemi: Akıllı sayaçlar ise, yaptığı ölçümleri hafızasında tutabilen ve çeşitli haberleşme portlarıyla dış sistemlerle paylaşabilen sayaç türleri olmaktadır. Sayaçlar bu farklı özelliklerine göre de, entegre olarak kullanıldığı sistemlerin tanımlarına uygun farklı isimlendirmeler alabilmektedir (AMI meters, AMR meters gibi). Çift yönlü haberleşilen sistemler olmasına rağmen, akıllı sayaç bu topolojiyi desteklemezse, istenen fonksiyonlar tam anlamıyla sağlanamayacaktır. Bunun yanı sıra, akıllı sayaçlar kesme-açma özelliğine sahip olması bakımından da birbirinden farklılık göstermektedir

Kırklareli Kazan Otomasyon Cihazı

Web Kontrollü kazan otomasyon cihazımız ile hem total doğalgaz faturasından tasarruf edebilirsiniz hem de sayaçlarınızı ücretsiz uzaktan okuma sistemine entegre yaptırabilirsiniz. Tek bir cihaz uzaktan kazan kontrolü ve uzaktan sayaç okuma yapmaktadır

Kırklareli Uzaktan Kazan Yakma

Web Kontrollü kazan otomasyon cihazımız ile hem total doğalgaz faturasından tasarruf edebilirsiniz hem de sayaçlarınızı ücretsiz uzaktan okuma sistemine entegre yaptırabilirsiniz. Tek bir cihaz uzaktan kazan kontrolü ve uzaktan sayaç okuma yapmaktadır.

Kırklareli Uzaktan Sayaç Okuma

Şirketimiz, Kırklareli bölgesinde uzaktan sayaç okuma hizmeti vermektedir. Sayaçlarınıza kurulan sistem ile düzenli olarak enerji kullanımlarınız hesaplanır ve faturalandırılır.

Kırklareli Akıllı Sayaç Okuma

Monernizasonu yapılmış veya modern bir sayaç takılmış kullanım alanlarında okuma hizmeti kolaylıkla sunulmaktadır. Kullanıcılar sistemimiz üzerinden hızlıca bilgilendirilmektedir.

Kırklareli Isı Pay Ölçer Okuma

Kırklareli ısı pay ölçer okuma, satış ve kurulum hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında ısı pay ölçer satışı ve kurulumu ihtiyaçlarınıza çözümler üretmekteyiz. Isı pay ölçer fiyatları için bizi arayarak kaliteli ve uzun dönem garantili ısı pay ölçerlere Worl Enerji Güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Isı pay ölçerlerin kullanımı ve daha iyi enerji kullanımı için teknik bilgi ücretsiz verilmektedir.

Kırklareli Doğalgaz Sayacı Okuma

Henüz tüm illerimizde bulunmasa bile altyapı bulunan tüm illerimizde doğalgaz sayacı okuma hizmeti vermekteyiz.

Kırklareli İklimlendirme Sistemi

Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde ısı paylaşımı ve faturalandırılması ile ilgili uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kırklareli Klima Okuma

Isınma ve soğutma yöntemlerinden biri olan klimalar, toplu kullanım alanlarında doğru ölçümler yapılarak tüketicilere faturalandırmaktayız.

Kırklareli Sıcak Su Okuma

Toplu konutlarda sıklıkla kullanılan sıcak su kullanımı paydaşlara adil ve düzenli bir şekilde online faturalandırma yaparak müşterilerimize hızlı hizmet sunmaktayız.